Vyberte ideální šperk podle tvaru obličeje, tónu pleti, barvy vlasů nebo očí.

Při výběru dokonalého šperku je dobré se zaměřit na tvar obličeje, barvu vlasů, očí  nebo tón pleti. Ten udává, nakolik může nositelku správně vybraného šperku rozzářit. Jako vodítko můžeme použít i barvu vlasů, která představuje nečekaného spojence pro daný klenot. Nesmíme zapomenout na barvu očí ty hrají velkou roli. Při správném výběru odstínu kamene může barvu očí zvýraznit, podtrhnout a rozpálit v nich jiskru. Všechny výše uvedené rady tvoří velkou část celkového dojmu, na jehož základě člověka vnímáme.

 

STUDENÝ TÓN PLETI:

Ve většině případů se vyznačuje narůžovělou či růžově červenou barvu kůže. Při pobytu na slunci se kůže špatně opaluje a rychle se spálí. Barva vlasů u tohoto typu většinou je přirozeně blond, černá nebo hnědá. Barva očí od světle modré po temně hnědou. Studeným typům žen, sluší chladivě zbarvené kovy což je, stříbro, bílé a růžové zlato. Zmíněné ušlechtilé kovy je třeba osadit drahokamy, jenž se na světle oslnivě rozzáří. A to zbarvenými do růžové, fialovorůžové, červené, modré, purpurové a zelené, jako jsou: safíry, rubíny, ametysty, turmalíny, alexandrity, granáty, opály, smaragdy, akvamaríny a modré topazy.

TEPLÝ TÓN PLETI:

Teplým tónem pleti se vyznačují ženy, které se na sluníčku snadno opalují a jen zřídka se spálí. Jejich kůže má jemný nádech zlaté, meruňkové, hnědé nebo žluté barvy. Barva očí tohoto typu dívek a žen je zelená, modrá, ale i oříškově hnědá. Obličej rámují zrzavé, medově blond nebo hnědé vlasy s červenými odstíny. Teplému typu sluší především hřejivě zbarvené kovy. Což je žluté a růžové zlato doplněné drahokamy odvážných odstínů, jimiž jsou olivíny, jantar, korály, tyrkys, citríny, čokoládové a zelené topazy či granáty. Ideální jsou také perly ve hřejivých odstínech žluté, krémové a zlaté.


BARVA VLASŮ JAKO VODÍTKO:

ČERNOVLÁSKY

černovlasým ženám určitě budou slušet klenoty se zářivými kameny. Sytě růžová, světle modrá, tmavě červená, ale i zelená dokonale vyniknou. Kontrast jim vytvoří růženíny, bílé topazy, onyxy, fialové ametysty a rudé rubíny. Zmíněné kameny dokáží černovlásky úchvatně doplnit což u světlého typu by šperky zanikly.

BRUNETKY

Hnědovlásky mohou vybírat ze široké palety drahých kamenů. Určitě jim budou slušet syté červené, modré a okouzlující fialové kameny, které je dokáží zvýraznit. Modrooké brunety přirozeně sáhnou po safírech a modrých topazech, které podtrhnou odstín jejich oči. Ženám a dívkám s hnědými vlasy sluší podzimní tóny jantaru a ohnivá červeň rubínu, ametyst, citrín nebo turmalín.

ZRZKY

Ženám a dívkám s intenzivně ohnivou barvou vlasů se hodí zjemnit tlumenými zemitými tóny a neutrální barvou. Zrzkám bez pochyby sluší tmavě zelená, sytě modrá a žluté odstíny. Vyniknou na nich drahokamy jako je tanzanit, jantar, ohnivý opál, záhněda, citrín a především zelený smaragd.

BLONDÝNKY

Blondýnky jsou univerzální tudíž mají nepřeberné množství možností ve výběru barvy kamenů. Nádherné modré safíry, topazy, akvamaríny a tyrkysy budou dominancí blonďatých krásek. Ty odvážné mohou vsadit na oranžovou a žlutou. Tyhle barvy rozehrají vnitřní oheň a dodají světlé pleti i vlasům zdravý lesk.


BARVA OČÍ JAKO VODÍTKO:

MODRÉ OČI

Důraz na barvu očí kladou neutrální odstíny jako je hnědá, stříbrná a šedá . Naopak modrá barva, oči rozsvítí a dá jim jiskru, dobrou volbou je achát. Ke světlejším očím dobře vypadají akvamaríny, tmavší modř podtrhnou safíry. Pro vytvoření kontrastu volte červené drahokamy, rubíny nebo růžové safíry a spinely. Pokud toužíte po zajímavém náhrdelníku, prstenu či náušnicích originální volbou jsou opály, jejichž hra barev nechá očím prostor, aby dokonale vynikly.

HNĚDÉ OČI

Záhadné oříškové oči září pokaždé jinak. Mají ohromující prvky zelené, hnědé a dokonce i modré barvy, proto výběr šperku je důležitý pro zvýraznění těchto očí. Romantické odstíny růžových turmalínů či ametystů zasazených do růžového nebo žlutého zlata bude trefou do černého. Oříškově hnědé oči doplňují podzimní barvy, sytá červeň rubínů a granátů, ale i modř topazů a akvamarínů.

ZELENÉ OČI

Majitelky vzácných zelených očí vyniknou jak v teplých tak i chladných odstínech ušlechtilých kovů, jako je stříbro, platina, zlato a to v jakýmkoliv zbarvení. Barvu očí nesmírně podtrhnou drahokamy zelených odstínů, jako je smaragd, ametyst, olivín, ale i turmalín. Zajímavou volbou jsou rubíny a tyrkysy, které kontrastují s barvou očí a tak přitahují pozornost.


JEDNOTLIVÉ TVARY OBLIČEJE-TIPY NA NAUŠNICE

KULATÝ OBLIČEJ

Jak, už název vypovídá obličej má plné tváře s širokým nízkým čelem, výrazné jsou pouze lícní kosti. Celkově působí zaobleným dojmem poněvadž délka a šířka jsou v podstatě téměř stejné. Kulatý obličej je dobré doplnit visacími či delšími náušnicemi úzkých a středně širokých tvarů. Vhodné jsou i slzičkovité. Určitě se vyvarujte ozdobám kulatého tvaru, které obličej pouze rozšíří a podtrhnou efekt „naducaných tvářiček". Nebojte se peciček a trojúhelníkových tvarů. Vhodné budou i náušnice lehce širší se zdobením ve spodní části.

OVÁLNÝ OBLIČEJ

Oválný-symetrický obličej jeho délka se rovná 1,5 násobku šířky se považuje za ideál. Pozornost přitahuje vysokými lícními kostmi a zúžením v oblasti spánku. Ženám a dívkám tohoto tvaru obličeje budou slušet téměř všechny styly náušnic. Trefou do černého budou slzičkovité náušnice, které zvýrazní přirozený tvar tváře a doplní symetrii. Pokud chcete vykouzlit zajímavý efekt volte oválné visací náušnice které budou elegantní a obličej nebudou rozšiřovat či zužovat. Chybu neuděláte, ani když vsadíte na pecičky, velmi dlouhé a trojúhelníkově náušnice.

SRDCOVÝ OBLIČEJ

Nejširší část obličeje je čelo o proti lícním kostem. Obličej se v dolní části výrazně zužuje a dominuje ostrá špičatá brada. Vzdálenost mezi lícními kostmi je velká. Na tomto tvaru obličeje vyniknou prodloužené linie a křivky. Což jsou visací, slzičkové a náušnice diamantového tvaru. Tvář doplní pecky, kulaté, ale i trojúhelníkově náušnice a kousky mohutněji zdobené ve spodní části.

ČTVERCOVÝ OBLIČEJ

Jak už název napovídá obličej je hranatých tvarů s výraznou spodní čelistí a vysokým čelem. Šíře čela odpovídá šířce tváří i linii brady. Čtvercový tvar obličeje zmírníme kulatými designy které zjemní vzhled lícních kostí a čelistí. Je dobré pořídit si především visací náušnice s výrazným prvkem ve sponí části. Veškeré tvary kruhů menší, větší, plné,ale i polokruhy, obličej tak bude opticky vypadat menší. Pozor si dejte na hranaté a široké tvary ty naopak čtvercový tvar podtrhnou.

DIAMANTOVÝ OBLIČEJ

Jedná se o tvar obličeje s ostřejšími úhly, užším čelem a spodní částí čelisti a širšími lícními kostmi. Obličeji diamantového tvaru budou slušet protáhlé a slzičkovité tvary s elegantními oblinami. Nic nepokazíte pokud sáhnete po tak oblíbených kruzích, ale i peckách a náušnicích čtvercových tvarů. Pozornost upoutáte pokud náušnice budou zdobené kameny ve spodní či horní časti.