Naše výroba

Na začátku zakázkové výroby nejste ničím omezeni. Začínáme konzultací se zákazníkem a probereme veškeré dostupné možnosti, představy a Vaše přání.

Úvodní foto

Preferujeme osobní setkání na jedné z našich prodejen, kde si pohovoříme o návrhu, výběru kamenů a kovu.

Uvítáme jakýkoliv Váš návrh, nákres nebo fotku, či šperk.  Na základě těchto podkladů, ve spolupráci s našimi zlatníky, vytvoříme návrhy budoucího šperku ke schválení.

Do tohoto procesu se může kdykoliv vstupovat, upravovat a měnit.

Výsledkem našeho snažení je 3D vizualizace nebo ruční kresba šperku

Technologie výroby

Na základě poznatků o návrhu šperku zvolíme nejvhodnější způsob výroby Vašeho šperku.

Jsou zde dvě možnosti výroby:

  • na základě 3D modelu spolu s technologií lití na ztracený vosk
  • nebo na základě kompletní ruční výroby šperku

1. LITÍ 3D MODELU NA ZTRACENÝ VOSK

Tato technologie za použití nejmodernějších strojů německé značky Indutherm, který je vhodný pro odlévání všech druhů kovů do forem a nebo kyvet. Více inormací najdete v našem blogu v článku LITÍ NA ZTRACENÝ VOSK.
2. RUČNÍ VÝROBA

Zlatnictví a stříbrnictví je prastaré řemeslo. V našich dílnách se vyrábějí a opravují šperky,ozdobné a užitkové předměty z různých kovů, zvláště drahých (zlata, stříbra a platiny), zdobené drahými a šperkovými kameny. Základem zůstává i dnes převážně ruční práce. Píle a vytrvalost, kreslířské schopnosti, umělecký cit a smysl pro kompozici jsou hlavní předpoklady k dobrému zvládnutí tohoto řemesla. Naší zlatníci začínají přípravou materiálu a končí úplným zhotovením šperku.

Musí znát vlastnosti kovů a způsob jejích zpracování, tavení a přípravu slitin podle předpisů o ryzostech, účel a druhy strojů, nástrojů a pomocných látek. Musí znát vlastností šperkových kamenů a musí ovládat chemickou i mechanickou technologii.

Různé výrobní techniky šperků nelze vytvářet ani opravovat stereotypně, práce se musí dělat individuálně.