Kdo jsme

Celá strategie podnikat ve zlatnickém oboru vznikla již v roce 1982. Zakladatelka firmy Neškudla-AURA, paní Jarmila Neškudlová, pracovala tehdy ve výrobním družstvu Znak Hradec Králové a od roku 1984 byla v pozici vedoucí zlatnického obchodu tohoto podniku, který byl v té době vlastně jediné výrobní družstvo tehdy ve východočeském kraji.

Potom, tedy hned v porevolučním roce 1990, založila paní Jarmila se svým manželem Pavlem první soukromý podnik v oboru zlatnickém v Hradci Králové na Gočárově třídě.

V následných letech do zlatnictví Neškudla vstupují nový spolupracovníci, tak i oba synové Pavel a Jiří se svými manželkami a z podniku se stává plnohodnotná rodinná firma.


Naše společná firma se rozvíjela a byl tak čas na hledání dalších spolupracovníků. Do našeho kolektivu přišli další fachmani, kteří byli špičkami ve zlatnickém oboru. Začali jsme spolupracovat i s dalšími českými řemeslníky v oborech - zlatníci manželé Patočkovi a Kopáčkovi, kovorytci Tauchmanovi, brusírna drahých kamenů pana Neštického a s mnoha dalšími, kterým tímto také děkujeme.

Nakoupili jsme nejmodernější technologický sofistikované stroje od německé značky Indutherm a další stroje renomovaných výrobců. V dalších letech, již jako ryze rodinná firma jsme otevřeli další dvě provozovny v Pardubicích a v Kolíně, na kterých, již po mnoho let, nabízíme své služby naším zákazníkům. Zlatnictví Neškudla má kořeny, již před mnoha desetiletími a má tedy velmi mnoho zkušeností v tomto oboru.

Naším snem a cílem je vybudovat rodinnou firmu s českou tradicí, která vyrábí a bude vyrábět výhradně vlastní výrobky. Z kvalitních a nejlepších materiálů, za přijatelné ceny, ve spolupráci s dalšími ryze českými řemeslníky. Většina našich šperků je zhotovena ruční prací. Další část je vyráběná velmi přesným vakuovým litím v ochranné atmosféře. V neposlední řadě, často používáme kombinaci obou těchto technik, přičemž vniká velmi kvalitní a originální výrobek. Takové, které v nákupních centrech a v hypermarketech nekoupíte.

Šperky vyrábíme také z doneseného materiálu dle vlastního návrhu zákazníka. Na požádání jsme schopni dát Vám dárek ke každému Vašemu na zakázku vyrobenému šperku. Dát příběh, dát nový rozměr formou natočeného krátkého klipu ve zrychleném sestřihaném procesu výroby. Ujistíme Vás o tom, že Váš šperk vzniká a rodí se právě u nás krok za krokem, kde věříme své práci a v české řemeslo a tradici.

V neposlední řadě se také zabýváme opravami zlatých a stříbrných šperků, jejich návrhů a zhotovením i výkupem zlata a stříbra.

Naší vizí do budoucna je stálá snaha křísit české řemeslo a podnikat tak, aby byl spokojený jak zákazník, tak naší spolupracovníci. Naším zákazníkům chceme poskytovat službu veřejnosti v tom nejlepším slova smyslu. Na naše výrobky poskytujeme dlouholetou záruku a po jejím uplynutí jsme schopni nabídnout nejlepší servis, jaký dokážeme. Věříme své práci a věříme, že české řemeslo a tradice může žít i v době, kdy se skoro všechno dělá v Asii a na dálném východě. Našim cílem není vyrábět jen luxusní výrobky určené pro horních deset tisíc, ale kvalitní šperky za rozumné ceny a pro běžné lidi.


S úctou Vás rádi přivítáme v našich provozovnách!

Zlatnictví Neškudla a tým spolupracovníků.