Pár jednoduchých rad

Péče a čištění šperků záleží na tom, jak často je nosíte. V případě nošení při vykonávající práci, sportu nebo jiné aktivitě, u které by se vám šperk poškrábal je lepší šperk buď sejmout a nebo ho alespoň častěji umýt v teplé vodě s jarem nebo lehce vyčistit např. zubním kartáčkem a pastou, poté opláchnout a osušit suchým hadříkem. Pozor na krémy, kosmetiku nebo na jiné chemické přípravky.

1. ZÁKLADNÍ ŠPERKY PRO ŽENU

Peckové náušnice

Náušnice ve tvaru pecky, můžou mít  všechny ženy bez rozdílů věku a pro všechny příležitosti. Jsou velmi praktické a dají se velmi dobře kombinovat s jinými šperky. Mohou být, buď celozlaté nebo se doplnit drahokamy. Jen pozor na výběr barvy kamenů!

Kruhové náušnice

U drobnějšího obličeje, doporučujeme použít raději drobnější a tenčí kruhy asi 1-2 cm.
Výraznější kruhy, asi 3-5 cm použijte s výraznými rysy obličeje nebo a společenské akce.

Visací náušnice

Tyto náušnice jsou vhodnější na slavnostní nebo společenské příležitosti, budou výraznou ozdobou ženy. Ze začátku je lepší si koupit jednodušší s drobnými kamínky, které se dají nosit i v běžném životě. I zde platí, pozor na vhodnou kombinaci barevných kamenů!

Prsten

Prsten vybírejte podle toho, ke které příležitosti je potřebujete. Do zaměstnání je vhodnější jednodušší šperk s decentním zdobením. Do společnosti, je naopak vhodnější prsten s výrazným barevným drahokamem, popřípadě barevné kombinace kamenů. Barvu kamenů v prstenu si vybírejte podle toho, co si obléknete nebo podle toho, kterou náladu zrovna máte.

Řetízek s přívěskem

Pokud rády nosíte výraznější výstřih je vhodnější si koupit delší řetízek s jemnějším přívěskem. Pokud výrazné výstřihy nevyhledáváte, doporučujeme  kratší řetízek s dominantním přívěskem (náhrdelník). Popřípadě střídat je podle příležitostí.

Náramek

Velmi praktický je zlatý náramek bez výrazného zdobení, popř. jen s jemným a decentním doplňkem. Tyto náramky se hodí ke všemu a vypadají skutečně elegantně.

2. JAKÁ RYZOST ZLATA JE NEJVHODNĚJŠÍ

Ryzost zlata používaná ve šperkařství je od 9 karátů přes 14, 18, a 22 až 24 karátů.
Avšak 14 karátové zlato je nejvhodnější především pro jeho mechanické vlastnosti, tvrdost, ale také barvu i zářivost. U nás je tato ryzost také nejrozšířenější, nejpoužívanější a nejběžnější. Nejoblíbenější barvou je žluté, bílé i růžové (červené) zlato. Můžete si tedy zvolit barvu šperku nebo barevnou kombinaci zlata ve vašem šperku.

3. JAK ZJISTIT SPRÁVNOU VELIKOST PRSTENU

Velikost prstenu zjistíte několika způsoby, nejlepší a nejjednodušší způsob je prsten si zkusit přímo v jednom z naších obchodů. V případ, že chcete koupit prsten pro blízkou osobu tajně, půjčete si potají některý z prstenů ze šperkovnice a přeměřte posuvkou vnitřní průměr. Také můžete použít kroužek prstýnku, který obkreslete z vnější i vnitřní strany. Nebo pomocí stužky, kterou protáhnete pod prstem, lehce obtočte a tužkou označte bod. Nakonec stužku natáhněte a změřte.

4. PEČOVÁNÍ O ŠPERKY

Péče a čištění šperků záleží na tom, jak často je nosíte. V případě nošení při vykonávající práci, sportu nebo jiné aktivitě, u které by se vám šperk poškrábal je lepší šperk buď sejmout a nebo ho alespoň častěji umýt v teplé vodě s jarem nebo lehce vyčistit např. zubním kartáčkem a pastou, poté opláchnout a osušit suchým hadříkem. Pozor na krémy, kosmetiku nebo na jiné chemické přípravky.

Související články

31.10.2018

Lití na ztracený vosk

Tato technologie za použití nejmodernějších strojů německé značky Indutherm, který je vhodný pro odlévání všech druhů kovů do forem a nebo kyvet. Tavení kovu se děje pomocí indukce.

10.10.2018

Vyberte ideální šperk podle tvaru obličeje, tónu pleti, barvy vlasů nebo očí.

Při výběru dokonalého šperku je dobré se zaměřit na tvar obličeje, barvu vlasů, očí  nebo tón pleti. Ten udává, nakolik může nositelku správně vybraného šperku rozzářit. Jako vodítko můžeme použít i barvu vlasů, která představuje nečekaného spojence pro daný klenot. Nesmíme zapomenout na barvu očí ty hrají velkou roli. Při správném výběru odstínu kamene může barvu očí zvýraznit, podtrhnout a rozpálit v nich jiskru. Všechny výše uvedené rady tvoří velkou část celkového dojmu, na jehož základě člověka vnímáme.