Kapitola I

Zásnuby

Naše zlatnictví vyrábí zásnubní prsteny různých druhů a barvy zlata. Kámen v nich zasazený je výhradně bílý, ale podle přání zákazníka může být různé barvy. V nejvíce případech zhotovujeme zásnubní prsteny s bílým zirkonem různé velikosti. Prsteny s diamanty vyrábíme na zakázku dle přání zákazníka.

Pro běžné nošení doporučujeme zasazení kamene tzv. na hladko, kde kámen je ukotven ve šperku po celém svém obvodu a nezatrhává oblečení, což je velice praktické.

Jiné provedení zasazení kamenu je v korunce, kde je kámen více vidět, je to efektnější, avšak prsten není vhodný pro každodenní nošení. Většina našich kamenů v zásnubních prstenech je ručně fasována a tudíž je předpoklad dlouhé životnosti šperku.

Související články

12.11.2018

Pár jednoduchých rad

Péče a čištění šperků záleží na tom, jak často je nosíte. V případě nošení při vykonávající práci, sportu nebo jiné aktivitě, u které by se vám šperk poškrábal je lepší šperk buď sejmout a nebo ho alespoň častěji umýt v teplé vodě s jarem nebo lehce vyčistit např. zubním kartáčkem a pastou, poté opláchnout a osušit suchým hadříkem. Pozor na krémy, kosmetiku nebo na jiné chemické přípravky.

31.10.2018

Lití na ztracený vosk

Tato technologie za použití nejmodernějších strojů německé značky Indutherm, který je vhodný pro odlévání všech druhů kovů do forem a nebo kyvet. Tavení kovu se děje pomocí indukce.